sobota, 15 lipca 2017



Ostateczne poznanie jest niemożliwe..

każda granica zawsze jest efemeryczną umową umysłu

jesteśmy istotami paradoksalnymi.. ~ świadomością ekspansywną

człowiek to wzór na nieskończoność.. , a nie trójkąt równoboczny 







Kolory, które widzimy w życiu 

zależą głównie od światła jakie emitujemy.. 


Jestem odległością między gwiazdami

Jestem ciszą między słowami

Jestem czasem między zdarzeniami

Jestem próżnią między atomami

Jestem byciem między oddechami

Jestem przestrzenią, w której wszystko się objawia

Kosmiczną czernią, która lśni ..



serce życia bije w teraźniejszości

wczoraj jest echem

jutro - łaską 



na początku było słowo..
..przedtem była myśl
potem powstał świat.. zrodzony z kosmicznej głowy życia
fantasmagoria boga stała się rzeczywistością
odwracając kolejność dochodzimy do Źródła.. 

W tej duchowej wyprawie poza słowo..poza myśl..odkrywamy nowy ląd – Siebie


szczęścia się nie ma...

..szczęściem się jest 



W naszych żyłach płynie niebo..
pod pozorem form..
mieszka człowiek..
w skorupie słów, masek , póz..
toczy się perła 
 



piekło to stan umysłu
niebo to duch który za życia zdołał wykroczyć poza umysł 




W chwili gdy przestajemy bać się śmierci

Stajemy się jednym z Życiem 




 ...Tak mi dobrze gdy mnie nie ma

Kiedy się rozpływam w bezczasie

Staję na nowo

Bez pamięci, Bez walki

Bezwarunkowo.. 



prawda i tak przyjdzie - choćbyś ją odganiał
.
.
kłamstwo i tak odejdzie - choćbyś za nim gonił 



Obudziłam się we śnie..

                                             Znajome, gładkie przejście miedzy wymiarami..

Tam gdzie oczy otwierają się pod łagodnym 'tik-tak', szepczącym o świecie gdzie zegar nie jest stoperem, a Życie biegiem przez płotki na czas..

Czas? czas tutaj nie istnieje.. Żaden zegar nigdy o nim nie słyszał...
Z majestatycznym dostojeństwem zataczają kręgi wyciągniętymi ramionami wskazówek.. Wskazują okrągłą pełnię, pełnię Życia, pełnię Istnienia.

'Tik-tak', 'tik-tak'... jak wdech i wydech, skurcz i rozkurcz.. czasu?


Teraz! ... boskie Teraz.. I już nic nie ma, i już nic nie jest ważne..



JESTEM... i to już wszystko




Wiara w Boga to sabotaż umysłu..
Wiara jest funkcją umysłu..
czucie - funkcją serca..
 Bóg jest życiem w tobie..wystarczy je poczuć.. docenić wreszcie ten Cud którym Jesteś.. 
Niebo jest Tu 







(Gdzieś na skraju Drogi Mlecznej)
'JA' wywróciło się na lewą stronę
Na wstecznym biegu tożsamości
wpadło w poślizg
brocząc kłamstwem tygodniami
Powróciło całkiem nagie
stając się ..
Świadome 



jesteś Życiem... ..reszta jest dla dekoracji.....